DOMŽALE BRANJU PRIJAZNA OBČINA
V torek, 3. decembra, je na Ministrstvu za kulturo potekala podelitev nazivov Branju prijazna občina. Občina Domžale je ena od petnajstih občin, ki so v letošnjem letu podaljšale branju prijazen naziv, priznanje pa je na podelitvi prevzel podžupan Borut Ernestl. S prejetim nazivom dokazujemo, da v občini uspešno skrbimo za izboljšanje bralne pismenosti, spodbujanje branja in razvoj bralne kulture.
Občina Domžale si za krepitev bralne pismenosti in razvoj bralne kulture prizadeva na različne načine, med drugim s financiranjem redne dejavnosti in projektov Knjižnice Domžale, sofinanciranjem založniške dejavnosti ter financiranjem delovanja Kulturnega doma Franca Bernika in Centra za mlade Domžale, ki imata s svojimi projekti pomembno vlogo na področju bralne kulture in spodbujanja branja.
V letu 2024 je Občina Domžale višino sredstev, ki so bila za založniško dejavnost na voljo preko javnega razpisa, povišala za skupno 2.000 evrov. V skladu z merili za vrednotenje so bila dodeljena sredstva 7 upravičencem za 8 prijavljenih projektov. V zadnjih letih so se na območju občine Domžale vzpostavili paketniki za prevzem in vračilo knjižnega gradiva, Knjižnici Domžale pa je županja mag. Renata Kosec podarila DBajk kartico za brezplačno vožnjo prostovoljcev pri dostavi knjig na dom. V letošnjem letu je bil organiziran 1. Knjižni boljšak, ki je potekal v soorganizaciji Občine Domžale in Knjižnice Domžale. Ljubitelji zgodb, predvsem otroci, pa bodo lahko v branju prazničnih zgodb uživali na decembrskih prireditvah v središču mesta.
K razvoju bralne kulture v naši skupnosti največji del prispevate prav občanke in občani, ki s prebiranjem raznolike književnosti krepite bralno kulturo v našem kraju in s tem razvijate ustvarjalnost, izražanje, razmišljanje in ljubezen do pisane besede ter jo prenašate na naslednje generacije. Čestitke ob prejetem nazivu in hvala, ker soustvarjate občino, prijazno branju.

