43 let Medobčinskega društva invalidov Domžale
Tradicionalno srečanje
Medobčinsko društvo invalidov Domžale, ki s svojo skrbjo za invalide in pestro dejavnostjo pokriva občine Domžale, Lukovica, Mengeš, Moravče in Trzin, je tudi z letošnjo tradicionalno prireditvijo s kulturnim programom, namenjeno 43. letnici uspešnega dela društva in medobčinskemu prazniku invalidov, polepšalo dan nekaj sto članom in članicam, ki so konec septembra napolnili Športno dvorano Domžale trdno odločeni, da si vsi skupaj polepšajo dan.
Praznična sobota se je začela s krajšim koncertom Godbe Domžale z igranjem pred dvorano. Prijetno vzdušje praznika so godbeniki prenesli v dvorano in s slovensko Zdravljico začeli uradno srečanje. Ob tem je dirigent Damjan Tomažin voditelju prireditve Mateju Primožiču povedal, da veliko nastopajo, v letu 2018 kar več kot 50 krat, Vse zbrane, ki so njihovo Otoček sredi jezera pospremili z glasnim ploskanjem, pa povabil, da kupijo njihov novi CD. Slavnostna govornica je bila Vida Perne, predsednica Medobčinskega društva Domžale z več kot 1700 člani in podpornimi člani, kar ga uvršča med največje društvo v občini Domžale, hkrati pa na peto mesto v slovenskem prostoru. Pozdravne besede so bile namenjene najprej vsem prisotnim članom in članicam društva, prisrčno pa je pozdravila tudi številne goste, med katerimi so bili Alenka Bratovšek, ministrica za infrastrukturo, Toni Dragar, župan, in mag. Renata Kosec, podžupanja Občine Domžale, Matej Kotnik, župan Občine Lukovica, in Bogo Ropotar, podžupan Občine Mengeš, prisrčne dobrodošlice pa so bili deležni tudi predstavniki različnih društev, med njimi tudi delegacija iz pobratenega društva invalidov iz Izole.
V svojem nagovoru je predsednica poudarila pomen delovanja društva, ki že več kot štiri desetletja zagotavlja pomoč članom in članicam pri ohranjanju psihofizičnih sposobnosti, spodbuja ustvarjalnost, krepi druženje in marsikateremu invalidu predstavlja neprecenljivo možnost za vključevanje v družbo in okolje, ki sicer na tem področju ne izkoriščata vseh možnosti in priložnosti za enakopravno obravnavo invalidov. Posebej je izpostavila vlogo prostovoljcev, na katerih sloni delo društva, ter se jim iskreno zahvalila za nesebično delo, delo iz srca. Besede zahvale je namenila tudi občinam za finančno pomoč, donatorjem in nastopajočim ter izrazila pričakovanja, da družba invalidov ne bo pustila na stranskem tiru in da jih bo obravnavala enakopravno in zagotovila pogoje za delo društva, predvsem pa enakopravno vključevanje invalidov v družbo.
Sledil je nagovor ministrice Alenke Bratovšek, ki je izpostavila pomen prostovoljstva za delo društva, vsem pa je zaželela prijetno srečanje. Njenim željam so se pridružili tudi Toni Dragar, župan Občine Domžale, ki je posebej pohvalil vodstvo društva in prostovoljce ter govoril o nadaljnji pomoči društva s strani Občine Domžale, predsednici pa v zahvalo za dobro delo izročil šopek cvetja... O pomoči Občine Lukovica je govoril njen župan Matej Kotnik, Bogo Ropotar, podžupan Občine Mengeš pa je povzel misel sogovornikov, da je velikokrat tudi neinvalidom dobrodošla pomoč invalidov.
Sledil je kulturni program, v katerem sta se prepletali glasba in petje, vmes pa je voditelj Matej Primožič srečanje popestril z razmišljanji o imenih mesecev. Tako smo prisluhnili citrarki Tanji Zajc Zupan in pevki Teji Saksida, bendu Naša hiša, Ince Mengeš, ki ga vodi Daniel Kanalec, v ritmu smo se zavrteli z Evo Černe, se spomnili z Urošem in Tjašo uspešnega muzikala Pepelka in njunih uspešnic, zaploskali pa tudi Ženskemu pevskemu zboru MDI Domžale, za katerega skrbita Nejc Lisjak in pevovodkinja Erika Rode, na klavirju je pevke spremljal Luka Štiftar, za prijetno druženje pa je nato poskrbel Ansambel Žibert.